ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ

 • C50/C60 VİTRİN SERİSİ

  60 mm profil derinliğine sahiptirler. Kullanıldıkları sistemlerde, içeriye ve dışarıya doğru açılabilme seçeneği sunarlar. Her türlü kapı ve pencere sistemlerinde kullanılırlar. Katlanır, sürme ya da diğer açılım sistemlerinde bu tür profil serileri kullanılır. 1.5 ve 2 mm et kalınlığına sahip olan profiller kullanılır. Tozluk fitili içermezler. Ancak EPDM denilen bir fitil sistemi ile birlikte uygulanırlar. Bu fitil sistemi; tozdan, gürültüden ve sudan korunma amaçlı uygulanır. Sonradan kırılabilecek camların değiştirilmesinde oldukça büyük kolaylıklar sağlarlar. Tek taraflı çıtalı doğramalarda bu imkân bulunmadığından, bu sistemlere göre daha avantajlıdırlar. İç mekânlarda görselliğin güzelleştirilmesi adına, bu sistemler yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca kullanıldıkları alanlarda, yer tasarrufu sağlarlar. Bu yönü ile de tercih edilirler.

 • KALDIRMALI SÜRME SİSTEM SERİSİ(HBSB)

  Geniş açıklıklar için ideal sistem Tüm kaldır & sür pencere ve kapı tipleri için tam çözüm olanağı Fırça fitilleri yerine kullanılan özel yuvarlak EPDM fitillerle en yüksek hava geçirimsizliği ve ses yalıtımlı seviyesi 300 kg’a kadar kanat ağırlığı Performansı artıran paslanmaz çelik raylı uygulama Birden fazla noktadan yüksek güvenlikli kilit uygulaması Otomatik kaldır & sür mekanizma kullanım olanağı 12mm ve 20mm poliamit yalıtım köprüsü 55 mm kanat genişliği 24-30 mm kalınlığa kadar cam uygulama imkanı

 • SÜRME SERİSİ

  Ekonomik sürme doğramaları imalatında kullanılan Yalıtımsız alüminyum sürme serisidir. Ekonomiktir. Kasa derinliği: 71mm , Kanat derinliği: 23mm Profil et kalınlığı: 1.2mm Cam Boşluğu: 4mm – 8mm İmalatı ve uygulaması pratiktir. Kendinden raylı uygulama imkanı sunar. Vida ile montaj. Menfez ve sineklik eklenebilme.

 • ALDOKS SERİSİ

  Kapı, pencere, pivot ve vitrin doğramaları imalatında kullanılan Yalıtımsız alüminyum doğrama serisidir. Ekonomiktir. Kasa ve kanat derinliği: 45mm Profil et kalınlığı: 1.2 -1.5mm -2 mm Cam Boşluğu: 4mm – 20mm Tozluk fitil kullanılmaz. İmalatı ve uygulaması pratiktir. Hem yüz ve Binili olarak Uygulama imkanı sunar. Özgün ve Yenilikçi Tasarımlar Uygulamanızı Sağlar.


ALÜMİNYUM CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ

 • SİLİKON GİYDİRME CEPHE SİSTEMİ

  Silikon giydirme cephe sistemi, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşan sisteme denir.

 • ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL SİSTEMİ

  İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam etmiştir.

 • SİNTERFLEX CEPHE KAPLAMA SİSTEMİ

  Sinterflex 3 mm kalınlığında 1m x 3m boyutlarında esnek seramik kaplama levhalarıdır. Her türlü uygulamalar için proje ölçülerine göre kesilip uygulanabilme özelliğine sahip bu malzemenin 1 m2’si yaklaşık olarak 7 kg’dır. 1mx3mx3mm boyutlarındaki levhalarının dışbükey esneklik yarıçapı 5.5m’dir ve ketegori 0 yani ateşe tamamen dayanıklı, alev almaz ve yanmaz niteliktedir.

 • TERRACOTTA CEPHE KAPLAMA SİSTEMİ

  Terracotta cephe sistemi çift cidarlı ve tek cidarlı” olmak üzere iki türde üretilmektedir. Terra Cotta cephe kaplama ürünleri ileri teknoloji ile üretildiğinden atmosferik etkiler karşısında dirençli olup, geri dönüşüm özelliği bulunmaktadır. Terra cotta cephe kaplaması ile bina gövdesi koruyucu bir kaplama kazanırken strüktürel karakteristikler yenilikçi, bakım gerektirmeyen, ekolojik, ekonomik ve çok iyi tasarım potansiyeli sunan cephe sistemi ile birbirini tamamlamaktadır.

 • KAPAKLI CEPHE GİYDİRME SİSTEMİ

  Ea modi deserunt, asperiores quaerat! Rerum illum ab cupiditate, eius beatae rem praesentium. Eius eos libero, quisquam consequatur numquam similique hic, ipsam voluptatem a dolorum nobis et sint ut est.

 • TRANSPARAN GİYDİRME CEPHE SİSTEMİ

  Spider Cephe Sistemlerini diğer cephe sistemlerinden ayıran temel özellik, bu sistemde taşıyıcı olarak alüminyum yerine farklı bir konstrüksiyon elemanı kullanılması ve daha şeffaf cepheler elde edilmesidir. Mimari tasarıma göre ana taşıyıcı sistem olarak; paslanmaz, boyalı çelik taşıyıcılar, paslanmaz gergiler, veya özel taşıyıcı cam bloklar kullanılabilmektedir. Sistemde tercihe göre tek cam ya da ısıcam uygulaması yapılabilir.

 • SERAMİK CEPHE GİYDİRME SİSTEMİ

  Seramik cephe kaplama sistemi; Yapılarda sağır kısımlarında taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonla birlikte uygulanır. Seramik cephe kaplama sistemi Yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesi, dış hava şartlarına dayanıklı olması, çok sayıda renk ve ebat seçeneğine sahip olması gibi özelliklerinden dolayı iç ve dış cephelerde tercih edilen malzemelerdendir.

 • KOMPAKT CEPHE GİYDİRME SİSTEMİ

  Kompakt Laminat Cephe Kaplama Sistemi ile giydirilen binalarda, bina yüzeyi ile kaplama tam olarak ayrıldığından, maksimum düzeyde havalandırma sağlandığı gibi, rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önleniyor. Geniş renk ve desen seçeneği, alternatifli ebatları ve panel ölçüleri ile diğer giydirme cephe elemanlarına oranla daha esnek ve yaratıcı çözümler sunuyor.

  Yarı havalandırmalı giydirme cephe sistemleri kategorisine giren sistem temel olarak uygulama teknikleri açısından, malzeme kalınlığına bağlı olarak 4 grupta toplanıyor:

  1. Sika Tack Panel Yapıştırma Sistemi

  2. Agraflı Askı Sistemi

  3. Perçinli Sistem

  4. Lap Siding Yalıbaskısı Sistemi

Başa Dön